Vodná šlapačka

Autor: Igor Múdry | 10.6.2014 o 20:05 | (upravené 10.6.2014 o 23:16) Karma článku: 8,40 | Prečítané:  655x

Hovorte si čo chcete, ale kniha osudu istotne existuje, to je hotová vec. Lebo čo je tam raz napísané, to je dané. Aj veštica to hovorila. Povesti, báje a rozprávky neklamú.

Sudičky v mojom prípade vyslovili: „Kúpele.“ Narodil som sa v Bojniciach a býval priamo v kúpeľoch. Takéto som bol milené deculko.

No a občas aj ani veľmi nie.

Celoživotnú družku, čo mi tiež osud nadelil, som spoznal už v rannom detstve. Bola to láska na prvý pohľad. Z jej strany. Volá sa senná nádcha. Rodičia boli toho názoru, že na trvalý vzťah som ešte nedozrel, tak ma posielali na liečenia. A to bolo vždy fajn, lebo som si potom mohol písať do životopisu, že som kolektívne založený. Najlepšie to bolo v Nimnici. Medzi dospelákmi. Adoptovali si ma všetky české pacientky, ale moje srdce bilo iba pre miestnu kultúrnu referentku. Na vlastnej koži by ste to chceli zažiť, keď skupina Combo z Púchova, na sobotňajšej tanečnej zábave, vyslala tóny do diaľav, ponad letným vánkom zvlnenú hladinu Priehrady mládeže v Nosiciach, že „Kvantanamééééééééééééra...“ Život je krásny, keď má človeku tiahne už na 10 rok.

My tu toho máme habadej. Celé dianie komunity je výsostne podriadené turistickému ruchu a preto je logické, že kúpele tu chýbať nesmú.

Aj keď fotky naznačujú, že najlepšie časy a rozmach kúpeľníctva tu prebiehal v minulom tisícročí. To je podobné ako naše Vysoké Tatry s dederóni a s maďarmi. Časť objektov sa ešte využíva. Na liečebné účely a ako penzión pre seniorov.

Teraz je vonku, pre niekoho odporných a pre dvoch či troch príjemných + 35 °stupňov Celzia v tieni. Napriek nepriazni počasia podvečer vychádzame von. Veď aj baby sa tu pretŕčajú.

Cieľ expedície je jasne stanovený, ideme za zdravím. Do kúpeľov. Môcť sa tak zvlažiť, ako tento káčer, to by bolo žúžo.

Strom je veľmi užitočný organizmus, nakoľko poskytuje nám - pozemským červom tieň.

Vznetlivejšie povahy by toto mohli považovať aj za provokáciu. My nie, už sme si zvykli na vlastné telá. Občas niekomu zahrabe a zmení stravovacie návyky. Aj kolega minule, že zmenil som stravovacie návyky, hrdo nám oznamuje. A druhý mu odvetí že všimli sme si, žerieš namiesto 3x denne o 1x viac. Takí sme my beťári.

V šírom svete, ale aj tu v Nemecku sa nájde veľa (všetci okrem ) ľudí, ktorí si robia posmešky z obyvateľstva Bavorska. Bavoráci sú však ok, lebo dotiahli pivovú alchýmiu do špičkovej kvality, z čoho profitujeme všetci. Okrem toho bavoráci vymysleli, ale to neviem celkom na 100%, aj bavoráka – fernet plus tonik (pozn. pre snobov: tonic). Jeden pánko bol dokonca taký fiškus, že vymyslel kúpele.

Volal sa Sebastián Anton Kneipp. Narodil sa v roku 1821, ako už tušíte že v Bavorsku. Bol to farár a našťastie zároveň aj hydroterapeut. V blízkosti kúpeľov som objavil sochu. Modlím sa za neho, aby to nebol on. To viete, dnes je taká doba, že farár spolu s malým deculom...radšej ani pomyslieť. Zistím u domácich, čo to je za Robinzona.

Máme tu tabuľu, z ktorej sa dozvedáme, že sme na správnom mieste – pri Kneippovom chodeckom bazéne a ručnom kúpeli. Sú tu isté pravidlá, ktoré treba dodržať. Nepoužívať nádrže ak máta studené ruky a nohy. Vstup do vody a ručný kúpeľ by sa nemal praktizovať hneď po sebe, ale až s odstupom okolo jednej hodiny.

Chodenie vo vode. Cez nádrž chodiť ako bocian. Trvanie 30 – 60 sekúnd. Pri pocite silného chladu okamžite ukončiť procedúru! Vodu zľahka otriasť a ihneď začať kráčať!

Kúpeľ rúk. Ponoriť obidve ruky na 15 – 30 sekúnd. Pri pocite silného chladu okamžite ukončiť procedúru! Vodu zľahka otriasť a ihneď začať kráčať!

Použitie zariadenia na vlastné nebezpečenstvo! Rodičia zodpovedajú za svojich psov. Deti priviazať a držať ich obďaleč. (No dobre, zamenil som ich.) Odporúča sa publiku, aby toto zariadenie chránilo.

Vaše Kneippovo kúpeľné miesto Sasbachwalden.

A to je on, čitateľskou a kúpania chtivou obcou vytúžene a dlho očakávaný okamih zoznámenia sa s ním. To je on, vlastne to sú ony! Kúpele.

S prístelkou v cene, čo je ešte stále prijateľný obnos, nakoľko je to všetko zadarmo.

Chcelo by to trochu akcie na záver, čo poviete. Takže takto. Nasleduje názorná ukážka použitia zariadenia.

Toto je umelo vyvolaná reakcia rozkokošeného kúpeľného hosťa. Takto sa nesprávame v bazene a ani plávacie koleso nepotrebujeme.

Nuž a posledná fotka sa nedá inak nazvať, ako: Čaboriace sa hrochy pred západom slnka.

Tak nech vám to šlape!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Osmelené

Zomrel mi otec. A ešte predtým nás šarlatán obral o tisíce

Dokument Obchod so zdravím odráža iba zlomok reality.

ŽENA

Pijete každý večer a vravíte, že nemáte problém? Máte

Funkčný alkoholizmus sa týka aj matiek.

DOMOV

Prieskum AKO: Smer sa stabilizoval, extrémisti predbehli SNS

PS chýba do parlamentu jedno percento.


Už ste čítali?