Posledná večera

Autor: Igor Múdry | 8.4.2014 o 6:00 | (upravené 10.4.2014 o 18:55) Karma článku: 7,87 | Prečítané:  1315x

Niektoré recepty sú priam nekonečné. Také ja nemám veľmi v obľube. Prosím, ak si potrebujete vyžehliť nejakú napáchanú lotrovinu, tak to je iné. Niekoľkohodinové galeje pri rozpálenom sporáku môžu mať na rozpolteného jedinca určitý pozitívny výchovný efekt, keď nič viac, tak aspoň ako pekelnú predprípravu. Lenže my, nepoškvrnené to duše anjelského razenia si zaslúžime lepšiu budúcnosť, ako je skon od hladu pri varení večere. Nechcite vedieť, čo by z toho narobil bulvár, keby sa to dozvedel. To by boli titulky v tlači: „Šokujúce! Pán Igor naposledy vydýchol tesne pred predjedlom!", alebo „Pripravoval si pohostenie na vlastný kar?", či „Od hladu sa nedožil ani poslednej večere!" To bolo také biblické. Poďme radšej trochu variť, keď už je ten pôst.

Začneme preto mierne kacírsky, čiže mäsom. Lebo tak sa to má. Budeme ho totiž tepelne upravovať v panvici.

01.JPG

Kuracie prsia pokrájame na také menšie, oku lahodiace kúsky. Ale opatrne, lebo oni sa ešte pri pečení scvrknú, tak aby bolo aj do čoho zahryznúť.

09.JPG 08.JPG

Pokrájané? Dobre, ide sa ďalej. Posypeme to sušeným cesnakom. To by ste neverili, aké je to fajn, keď doma absentuje klasický cesnak. Tomu svokrovmu sa to síce nevyrovná, ale čo sa dá robiť, keď sezóna ešte nezačala. Zalejeme to sójovou omáčkou a premiešame.

T E C H N I C K Á   P R E S T Á V K A

Omáčka musí vsiaknuť do mäsa a to chce svoj čas. Náhodou sa doba vsakovania zhoduje s časom potrebným na vypitie jedného piva. Panvica je zohriata...musí byť sakramentsky zohriata! Najprv trochu oleja, následne mäso a už to fičí.

10.JPG

5 minút a hotovo jest! Dostavil sa kýžený (to je ale pekné slovo) efekt (a ešte jedno). Surovosť je odstránená a vonkajší vzhľad tiež znesie náročné hodnotiace kritéria. Nemáme síce ešte vyhrané, ale...ako by som to povedal...už nemáme veľmi čo pokaziť. Samozrejme nezabudneme našu panvicu na zapnutom sporáku. To by sme tomu dali! Však by sa to celé zvrtlo na vegetariánsky pokrm. Lebo vedzte, že v tejto chvíli sa vrháme na zeleninu.

07.JPG

Ono tej zeleniny bude viacej. Ale neľakajte sa! Pre uľahčenie identifikácie navrhujem, aby sme si ju, čisto teoreticky, rozdelili na dve skupiny. Jednej dáme pracovný názov zelená a druhej červená. Z praktického hľadiska to však nemá absolútne žiadny význam. Upustíme radšej od toho a sebakriticky si priznáme chybu. Ľadový šalát pokrájame.

02.JPG

04.JPG

Tieto nemusíme krájať, lebo sú od narodenia krpatého vzrastu, čo nám vyhovuje. Iba ich umyjeme, jeden nikdy nevie a šup s nimi do misy. Ozaj to som zabudol povedať, všetko ide do jednej misy. Len kuracina nech je zatiaľ v panvici. Ináč všetko ostatné do jednej misy.

03.JPG

Pokrájame rajčiny a do misy s nimi!

05.JPG

Rovnaký osud postihne aj papriku. Medzi nami, už sa teším na anonymných bio-diskutérov. To zase budú kydy, že oni nakupujú iba na tržnici chemicky neošetrovanú zeleninu a po šťastné kurence chodia na biofarmu. Tak im treba!

06.JPG

Premýšľal som, že ktorý jazykový výraz bude správny. Reďkev, reďkvička a či nebodaj reďkovka. Čuduj sa svete, po a) je správne. Ale aj po b) a dokonca aj po c) nie je nesprávne. Vyberte si čo chcete a hlavne to tiež pokrájajte. Pripadám si ako cisár Nero v koloseu. Palec smerom dole a do misy s ňou!

Teraz vezmeme do rúk balsamikový ocot (to je ten na tretej fotke) a opatrne pofŕkame pokrájanú zelinu. Zľahka premiešame a pomernú časť presunieme na nami vybraný tanier s vhodným priemerom. Na vrch umiestnime kúsky opečenej kuracinky.  Poďme jesť!

11.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Osmelené

Zomrel mi otec. A ešte predtým nás šarlatán obral o tisíce

Dokument Obchod so zdravím odráža iba zlomok reality.

ŽENA

Pijete každý večer a vravíte, že nemáte problém? Máte

Funkčný alkoholizmus sa týka aj matiek.

DOMOV

Prieskum AKO: Smer sa stabilizoval, extrémisti predbehli SNS

PS chýba do parlamentu jedno percento.


Už ste čítali?