Rodina a zdravie

Autor: Igor Múdry | 10.10.2012 o 22:19 | Karma článku: 10,42 | Prečítané:  638x

Bez rodiny a bez zdravia to nie je ono. To musí uznať aj tá najtvrdšia kotrba. Človek si to niekedy uvedomí až v čakárni u lekára. Hlavne ak  je zdravie v čudu a ak ten lekár nie je z rodiny. To sa zase načakáme. Ale to sa dalo čakať. Veď som v čakárni. Napadla mi, nie geniálna myšlienka, vírusová pliaga horné cesty dýchacie. Inak, aby sa vedelo, tak podľa správnosti, ja som tu vôbec nemal byť. Včasná prevencia pred ochorením je totiž moja srdcová záležitosť. Tak napríklad fajčím iba ľahké cigarety, zásadne sa vyhýbam cestovaniu v MHD, neprijímam čokoládky od cudzích ujov a studené pivo chlípem pomaly. Okrem toho som sa zúčastnil aj dňa rodiny a zdravia. Aj fotky mám.

Tento september nám priniesol nielen jeseň, ale aj organizovanú akciu. Náš kapitalistický chlebodarca sa rozhodol, že potrasie trochu mešcom. Zorganizoval pre svojich zamestnancov deň otvorených dverí. Samozrejme v sobotu a bolo to určené najmä pre rodinných príslušníkov. Oficiálny názov:

Familientag und Gesundheitstag.

Voľne preložené: Deň rodiny a zdravia

01.JPG

Skôr ako sa pustíme do samotnej exkurzie, treba sa posilniť. Nie sme si celkom istí, či ponúkaný pokrm je celkom v súlade s názvom akcie. Keďže má občerstvenie na starosti nemecký Červený kríž, nič nám nehrozí.

02.JPG

03.JPG

Takéto niečo, iba vo veľkom sa tu vyrába. Ale prisahám zemi, že toto tu budú posledné fotky zamerané na robotu. Inak tie modely urobili naši zruční učni!

04.JPG

05.JPG

Ráno mierne smoklilo, ale bohovia, na čele s nemeckým Perúnom ( tu ho volajú Odin) k nám boli milosrdní a namiesto bleskov poslali slnečné lúče. Hrad Náfuka - atrakcia určená pre deti. Škoda.

06.JPG

Kto by chcel vedieť aký má tlak, prípadne hladinu cukru v krvi, tak nech sa ľúbi, tu mu to zmerajú. Majiteľ najvyšších hodnôt vyhráva prvú cenu - odvoz zdarma do nemocnice. Samozrejme, ak je zdravotne poistený.

07.JPG

Takto treba podchytiť omladinu pre výber vhodného povolania. Rely vysokozdvižný vozík s ekologickým pohonom. Ani tam nás nepustili. Vraj nespĺňame vekovú a hmotnostnú kategóriu.

08.JPG

Konečne niečo aj pre nás! Jazda zručnosti pod vplyvom alkoholu z jedného piva v krvi.

09.JPG

Časť „nášho" učňovského strediska. Možno o nich napíšem článoček, nech vieme, či tu platí to dávne: „Učeň - mučeň!".

10.JPG

Nasledujúce fotografie sú naozaj iba pre silné žalúdky a občanov s pevnou vôľou. Zdravotná poisťovňa sa nám snaží pokaziť dnešný deň. Aby bola informácia zrozumiteľná širokým masám, tak Fett = masť a Stück = kus (kocka cukru).

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

A absolútnymi výhercami sa stávajú:

15.JPG

16.JPG

Po takejto šokovej terapii sa nečudujte, že človek (v našom prípade náhodou chlap s heterosexuálnou orientáciou) podľahne nástrahám. Biblický Starý zákon s Eviným jablkom platí stále. Sestry a bratia, ruku na srdce. Aj keď nás z raja vyhnali, oplatilo sa zhrešiť.

17.JPG

Športová medzinárodná súťaž. Samozrejme sme obsadili, to akože Slovensko, vďaka nášmu rodákovi Tiborkovi najvyššiu priečku. Trafili sme 4 zo 6. Živióóó!

18.JPG

Kto mal chuť, mohol robiť poskoka.

19.JPG

Súčasťou dnešného a určite aj slávnostného dňa bolo sprístupnenie nových priestorov pre zamestnancov firmy. Postupuje prosím v poradí kúpeľňa, WC, sprchy, šatne, vnútorná jedáleň a nádvorie. Posledný nech zavrie za sebou dvere. To bol iba taký špás, nemusí zatvárať, máme Brano, čo zavrie samo.

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

27.JPG

26.JPG

Pekné bolo aj predvádzanie všakovakých kúskov v podaní záchranárskych psov. Tak vycvičených havkáčov som ešte nevidel. Ani 600 členný dav hostí ich nedokázal nejako vytentočkovať.

28.JPG

29.JPG

30.JPG

Ale tu už badať štartovnú horúčku.

31.JPG

Pripomína mi to našu Betku od Hrona. Akurát že ona dávala tomu pitbullovi pusinky na ten jeho psí zobák.

32.JPG

No a my sa ocitáme znovu tam, kde sme začali. Lebo, kde ostatní končia, tam hladní a smädní Slováci začínajú. A napokon aj končia.

34.JPG

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?