Aj keby čo bolo, praženica musí byť

Autor: Igor Múdry | 19.5.2012 o 13:10 | Karma článku: 10,61 | Prečítané:  2759x

Dnešný kulinársky skvost, ako už naznačuje názov tohto článku, bude na prvý pohľad absolútne triviálny. Lenže, aby ste ho dokázali plnohodnotne precítiť, tak by bolo nanajvýš vhodné, aby bola navodená správna atmosféra. Takto sa Vás opýtam: „Už ste niekedy stroskotali?" Nie obrazne, akože Vám ušiel autobus pred nosom, vykypelo mlieko, parkujete až v tretej rade od dverí do obchodu (Ako to, že už o 18:30 nemajú rožky!), alebo zase ten prekliaty benzín zdražel.

Naozajské stroskotanie mám na mysli. Ako v tom kreslenom frku. Len si to predstavte. Všade okolo samý Pacifik, uprostred malý ostrovček s priemerom tri metre, neodmysliteľná kokosová palma. V diaľke sa potápa parník. Ležíte so zlomenou rukou voľne pohodený na mini pláži. Samozrejme, tá blbá loď sa potopila pred raňajkami a Vy začínate pociťovať hlad. Ukrutný hlad, aby som bol presný. A Slnko praží o stošesť. Poďme pražiť teda tiež!

Skôr, ako začneme proces samo záchrany našej telesnej schránky pred jej totálnym vyhladovaním, hlavou nám víria rozličné idiotiny. Ako napríklad: „Čo by ste si, v prípade stroskotania na pustom ostrove, zobrali so sebou?" Nezabúdajte, že máte zlomenú ruku. Dobre si zvážte, čo odpoviete, lebo máte iba jednu šancu! (Kvíz vyhodnotím na konci článku.)

01.JPG

Ako vidíte, začali sme kuchtiť bez akéhokoľvek varovania. Za normálnych okolností je dnešný pokrm z kategórie...že ľavou zadnou. Lenže je tu tá ruka nešťastná. Musíme použiť fištrón, skúsenosti - vlastné a či vygúglené a dovolené sú všetky možné finty, aby sme s cibuľou vybabrali.

02.JPG

Zabodol som do nej vidličku a chromajzňou som si ju pridržiaval, aby mi nezdrhla. Proti jednorukému samurajovi nemala najmenšiu šancu.

03.JPG

Inak, mohol som si urobiť ham and eggs, po našom hemendex. Ale čo už s pokrájanou cibuľou? Šunku preto škrtám. Overenú fintu s vidličkovým úchytom praktizujeme smelo aj na slaninu.

04.JPG

05.JPG

Zapneme elektrickú platňu.

06.JPG

 

Do horúcej panvice dáme symbolické množstvo masti.

07.JPG

Dochucovadlá:

  • Soľ - slaná
  • Mleté čierne korenie - štipľavé
  • Mletá červená paprika - sladká

08.JPG

Rozpaky dajme bokom a slaninku do panvice.

09.JPG

Aby ste mi verili, že Vás nevodím za nos! To by som si nikdy nedovolil!

10.JPG

Keď zvážime, že nastal vhodný okamih, pridáme na drobno pokrájanú zeleninu a pražíme ďalej.

11.JPG

12.JPG

Nachystáme si do vhodnej nádoby vajíčka. Štyri kúsky. Počet závisí od veľkosti pocitu hladu a panvice. Zatiaľ, čo cibuľa so slaninou prechádza tepelnou úpravou, tak my neleníme a vylovíme škrupinky.

13.JPG

Vylejeme tie vajíčka do panvice a budúci pokrm posypeme soľou a korením. Tu sa fantázií medze nekladú a každý si tam toho chrstne podľa vlastného uváženia. Nebojte sa byť kreatívni!

14.JPG

Celé to teraz miešame, presne tak, ako tie naše hokejové stárs za súperovou bránkovou čiarou počas našej presilovky. Nepoľavujeme, vytrvalo miešame ďalej, až kým sa nedostaneme do finále! S prílohou sa vôbec nepapreme, chlebík je najsam bohovejší.

15.JPG

Takto, milí moji fanúšikovia varenia a hokeja zároveň, vyzerá hotový pokrm. Zapíjať to môžete pivom, alebo aj vínkom. Ja si k tomu dám minerálku s voltarenom a ibalginom. Výnimočne

16.JPG

Vyhodnotenie kvízovej otázky.

Najprv si ju pripomenieme: „Čo by ste si, v prípade stroskotania na pustom ostrove, zobrali so sebou?" Nezabúdajte, že máte zlomenú ruku.

Tak, tak ja by som si so sebou, na ten opustený ostrov zobral...kuchárku. A ani variť by nemusela vedieť. Veď jednou rukou to už zvládam takmer bez problémov. A potreboval by som tam ja vôbec nejakú kuchárku?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?