Žabožrúti

Autor: Igor Múdry | 3.7.2011 o 0:30 | (upravené 3.7.2011 o 11:18) Karma článku: 8,96 | Prečítané:  1566x

Ak si myslíte, že dnes tu budem textovať o francúzskom kulinárskom umení, tak sa zase raz poriadne mýlite. Aj keď, teda jeden Francúz sa tu vyskytne. Čožeby aj nie, veď sme na skok od ich hranice. Lenže on, ľudkovia boží, on Vám tie žaby hltá surové! A mám taký zmiešaný pocit, že aj celé a za živa. No hotový horor! Do našej prechodnej obce, môžem byť aj trochu konkrétny, priamo do dediny Großweier, sa koncom februára prisťahovala jedna podarená, medzinárodná  rodinka. Hlava famílie pochádza z Alsaska. My všetci, ktorí sme nevyrušovali počas hodín zemepisu, nejedli sme vtedy desiatu, nekukali babám kade tade, ale zodpovedne nasávali vedomosti, tak my to vieme, že Elsass je vo Francii. Ale to je ešte nič! Ženu má Nemku, z Freiburgu a tá tie chúdence, bezbranné to obojživelníky konzumuje tiež!

01.JPG

Už tušíte celkom správne, že dnes to bude znovu ornitologicky zameraný článok. Už tradične Vás musím varovať, že očakávania vrcholne odbornej state s množstvom hodnoverných informácií budú opätovne nenaplnené.

02.JPG

Inak to, že on je Francúz a ona Nemka, tak to je pravda. Dočítal som sa to v miestnom periodiku.

03.JPG

Bocian je alsaský...čo vlastne. Nemôžem napísať že národný vták. To je debilovina, ako hovorí Miro. Bocian je...symbol Alsaska. Tak je to správne. Viem to od Roberta, ktorý je už mimochodom dôchodca. Povedal mi to, keď sme boli v Štrasburgu. Takže to mám z prvej ruky.

V našej spoločnosti neustále rezonuje otázka: „Kto je viac zodpovedný za výchovu mladého mladého jedinca? Rodina, alebo škola?" Bociany školy nemajú, tak vychovávajú rodičia. Dnešná lekcia bude zameraná na domáce práce. Ide sa trénovať stavba bungalovu a následná údržba nehnuteľnosti, čo po bociansky znamená upratovanie.

04.JPG

05.JPG

06.JPG

07.JPG

08.JPG

Tatko bocian má na túto činnosť svoj vlastný názor. Určite, ako každý samček na svete, by rád priložil zobák k dielu a niečo upratal. Má však kedy? Veď on musí strážiť revír!

09.JPG

10.JPG

Trojičky sú každým dňom väčšie a väčšie. Dozrel čas na vyšší level. Nasleduje hodina lietania. Deti moje, takto sa štartuje...

11.JPG

12.JPG

13.JPG

...a takto sa pristáva. Kapišto?

14.JPG

15.JPG

Bociany nevedia vyprávať, tak preto klepocú. „Klep klep klep klep klep." - klepoce ona po nemecky. „Klep klep klep klep klep." - klepoce on po francúzsky. Takto si navzájom vyklepali lásku. Nastáva neskorý večer, potomkovia konečne spia a to je najvhodnejší čas na trochu romantiky.

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

Tak nebudeme už viac rušiť. Želám Vám príjemnú, pokojnú dobrú noc.

23.JPG

Doplnok 03.07.2011: Dnes ráno (o 7:00) sa bociančence osmelili a my sme mohli sledovať ich prvé kroky lety do života. Samozrejme pod dozorom starostlivých rodičov. Sedeli na neďalekej streche miestnej reštaurácie a s odstupom, ale aj nadhľadom, pozorovali ratolesti pri pilotných skúškach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?