Vtákovina

Autor: Igor Múdry | 26.5.2011 o 7:01 | Karma článku: 7,75 | Prečítané:  1284x

Tak sa veci majú, že k napísaniu tohto blábolu som bol vyprovokovaný. V utorok som čítal tu niekde na blogu diskusiu pod jedným pi(j)anským článkom. No a tam môj virtuálny kamoško - Palino Satko napísal, že teraz (po spoplatnení diskusného príspevku od štvrtého po nekonečno) píšu na blog iba autori, ako by som sa vyjadril, aby som zbytočne neťal do živého, teda nazvime ich povrchnými. Teda nazvime sa povrchnými. Len taká zábavka, nič hodnotného, čo by stálo za diskusiu, sa v článkoch nevyskytuje. No a to je presne tá správna chvíľa, kedy ja musím uverejniť ten svoj výplod. Dnes to bude o operencoch a o iných podobných vtákoch.

Porozhliadneme sa trošku po nemeckých záhradách, čo všetko sa tu vyskytuje.

01.JPG

Tak tento nemá ani krídla, ani perie, ale s fúrikom lieta ako taký ďas. Typická vzorka pracovitého germánskeho Martinka Klingáča.

02.JPG

Čimčarára čim čim čim,

Ja sa v lete ožením.

 

04.JPG

05.JPG

Predstavitelia hydiny by tu určite nemali absentovať. Títo Vám síce vajíčko neznesú, ale na druhej strane zase neondia po dvore a nekikiríkajú za úsvitu.

06.JPG

Toto je vtáčia plechová socha. Páči sa mi, lebo to je dobre - plnoštíhlo stavaný. Inak to je strašná predstava - mať pavučinu na vtákovi.

07.JPG

Tohto beťára pracovne volajme Harald. Aby bolo každému jasné, tak tento náš Haraldko je tu hlavným údajným bossom v nadsvetí. Každý večer si takto pekne sadne susedom na strechu a vyspevuje  ako taký chránený svedok na súdnom prilíčení. Občas mu odpískam nejakú prasačinku. No to by ste ho vtedy mali počuť!

08.JPG

Samozrejme, inak by to ani nemohlo byť, aby kostolníci nemali vtáka najvyššie z celej dediny.

09.JPG

Pozlátený kohútisko je jediný (samozrejme mimo trpaslíkov) kto tu stále maká. Je to taký vetroplach. Veď to poznáte, kam vietor, tam kabát. Neotočí sa za každou sukňou, ale za každým vánkom.

10.JPG

Tu by ste márne hľadali nejakého vtáčika letáčika. Ale páči sa mi takáto plechová krása, tak som ju sem strčil.

Naša obec (tá prechodná - nemecká) má vrátane nás iba samé slušné obyvateľstvo. Dôkazom toho je párik bocianov, ktorý sa každoročne k nám vracia a okupuje strechu veže požiarnej zbrojnice.

13.JPG

Bocian sa musí mať stále na pozore. Revír si treba ochrániť od kadejakých záletníkov. Najprv skontrolujeme západnú časť.

12.JPG

Teraz hodíme očkom na východnú stranu. Dobre, vzduch je čistý, letí sa domov.

14.JPG

Potom akože pomáha upravovať hniezdo polovičke, v skutočnosti hľadá schovaného poštára pod halúzkami. Ale nie. Oni sa majú radi. Keď sa vracia samček, alebo samička, kto sa v tom má vyznať, tak sa vítajú dlhým klepotaním zobákov. Jednému by aj oko zamokrilo od dojatia.

Nasleduje ukážka umeleckých úletov. Neviem kto je viac uletení, či umelci, čo toto spáchali, alebo fakt tí Nemci nevedia čo s peniazmi.

15.JPG

16.JPG

17.JPG

A ty si sa sem ako zatúlal. No čert ťa ber, tak si tu ostaň, keď už si tu. Veď máš istotne barák na hypotéku.

18.JPG

Hrdlička je taký fakt čudný vták. Od strachu je viac pokakaný ako holub. Tak tie nemám rád. Večne nám vyzdobili parapetu a ja som to potom musel čistiť a nemal som sa kedy zodpovedne pripravovať do školy. Vinníka by sme mali. Do basy s nimi! Keď nie je holub po ruke, odskáče si to hrdlička. Veď je to všetko jeden hyd!

19.JPG 20.JPG 21.JPG

Ako vieme, vtáky sú užitočné. Len nesmú účinkovať v horore od Alfréda Hitchcocka (Hitčkoka). Tu sú vtáci hospodárovi nápomocní. Nášho domáceho napríklad tento rok odbremenili od únavnej lopoty, akou oberanie a následné zaváranie čerešní bez debaty je.

22.JPG

23.JPG

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

Bisťu bohu, mal ten Paľo pravdu! Aj o mne, aj o Stanovi Krivošíkovi.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.

SVET

Čoraz viac utečencov mieri na sever Európy cez Slovensko

V Rakúsku vojaci pomáhali pri klasickej policajnej činnosti.


Už ste čítali?