Auto & Technik Museum Sinsheim II – retro pohľad

Autor: Igor Múdry | 15.1.2011 o 13:35 | Karma článku: 6,20 | Prečítané:  1059x

Keď tak nad tým celým premýšľam...jáj, však Vy vlastne netušíte čo momentálne tak tuho zaťažuje moje mozgové centrum.  Kto ma nemá (tu na blogu) prečítaného, ten by si mohol myslieť, že so stopercentnou určitosťou tu budem rozoberať nejakú životne dôležitú vec. A to si píšte, že budem! Ale pekne od začiatku. Onehdy, a táto informácia by Vám nemala byť až taká neznáma, bol na Zemi raj. Nie, priatelia moji, nemám na mysli obdobie vlády komunistickej strany v našich končinách. No a v tomto edene sa voľne pohybovali dve osoby opačného pohlavia. Eva a Adam a boli bosí. Ale keby len to, oni Vám boli na dôvažok cakúm prásk nahí, takí holotrti to boli. Viete medzi nami, ja tým figovým listom, pomocou ktorých cenzori zahaľujú určité životne dôležité orgány, neverím. Veď ako to tam drží? Žiadna šnúrka, či nejaký opaštek, vôbec nič tam nie je.

Je to pravda odveká, šaty robia človeka. Lenže o tom, ako sa taký človek robí, bociany vedia svoje.

01.JPG 02.JPG

03.JPG 04.JPG

05.JPG 06.JPG

Súčasťou technického múzea v Sinsheime je aj, po objektoch hala-bala roztrúsená, expozícia dobového ošatenia. Dnes si teda omrkneme zopár starých handier. Predpokladám, že asi tak z minulého storočia, ale tiež to nemusí byť celkom pravda.

07.JPG 08.JPG

Milé deti, primárnym cieľom dnešného článku nie je ani tak pobaviť čitateľa, ale ho skôr poučiť. Takže takto akosi vyzerala v 20 storočí mailová schránka a mobilný telefón.

09.JPG 10.JPG

Po celodennej šichte vo fabrike nám celkom dobre padne miešaný drink a nezaškodí tiež trošku si poklebetiť so susedkou.

11.JPG

Bríle bez UV filtra - slnko nebývalo vtedy také agresívne ako dnes. A ani my nie.

12.JPG

Je jedno, či sme budovali šťastnú budúcnosť, alebo žili pod mostom v zahnívajúcom kapitalizme. Po bežnom pracovnom týždni nasledovalo sobotňajšie kúpanie.

13.JPG

Veru tak, všetky Evy tohto sveta sa chcú páčiť svojim Adamom. Preto navštevujú v pravidelných intervaloch kaderníctvo a každé ráno sa maskujú pred zrkadlom.

14.JPG

„Ale pán príslušník, to nemôže byť pravda! Ja by som nikdy neprešla cez križovatku na červenú. Veď mne sa tá farba vôbec, ale teda vôbec nepáči!"

15.JPG

V podstate sa v priebehu času nič nezmenilo. Na ľavej strane herečky stále kľačia pred režisérom a vedľajšia fotka, to je tá vpravo, nám názorne zobrazuje, že na veľkosti (ne)záleží.

16.JPG 17.JPG

Krásne ženy a hazard, ktorý bezbranný mužský jedinec by dokázal odolať takémuto pokušeniu. Jedine Timur a jeho družina.

18.JPG 19.JPG

Na dôvažok, ak Vám do uška vyhrávajú títo švárni šuhajíci, ľady sa lámu oveľa ľahšie a hlavne príjemnejšie.

20.JPG

Druhá polovica šesťdesiatych rokov minulého storočia bola požehnaním pre tento svet. Zrodili sa hippies...

21.JPG

...ľudia chceli, aby všade zavládol mier...

22.JPG 23.JPG

...keď revolúcia, tak jedine sexuálna...

24.JPG 25.JPG

26.JPG 27.JPG

Hovorili im „deti kvetov". Okrem toho, teraz pozor, v tomto období som uzrel svetlo sveta aj ja. Je to jasné, som preto hippisák - dieťa kvetov. S miernou alergiou na peľ.

27a.JPG

28.JPG

32.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

Nebudem tu predsa komentovať každú fotku.

36.JPG

Podobné rádio mali aj naši doma. Malo také zelené oko, pomocou ktorého sa štelovala stanica. Pohodlne sme na ňom chytili „rádio laxemberk". Fičala tam vtedy parádna hudba.

37.JPG

Niektoré osoby ostávajú večne živé, napr. taký Lenin, iné zase večne mladé. Až budúce generácie rozhodnú, na koho sa skôr zabudne.

38.JPG

39.JPG

40.JPG

Toľko šarmu, noblesy a krásy. Veru pekne sa tie naše baby vedia nahodiť.

41.JPG

Tak by ma zaujímalo, koľko ten moped vytiahne a či jeho maximálna rýchlosť dokáže vytvoriť padákový efekt so šatôčkami. To by ma teda zaujímalo.

42.JPG

Je nesporné, že Biblia minimálne v jednom neklame. Eva, šelma jedna to vybíjaná, ulovila pomocou svojich ženských zbraní bezbranného Adama. Ale tiež minimálne v jednom sa trochu mýli. Raj na Zemi sa pre nás neskončil. Veď sa len poriadne rozhliadnite okolo seba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Petícia za Harabina má jeho osobné údaje. Môže ich mať každý, hovorí

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?